• kontakt@e-star.pl
  • +48 577 177 333

Efektywny Content Marketing krok po kroku

Content Marketing

Ci, którzy lubią debatować, już na starcie są wygrani w słownych potyczkach. Otwartość, uważność i umiejętność dostrzegania potrzeb i odczytywania emocji drugiej strony jest równie bezcenne i może niekiedy przechylić szalę zwycięstwa. Ale nie to jest najważniejsze. Liczy się przede wszystkim treść. Content, bardzo atrakcyjny oczywiście, który porwie za sobą serca i umysły klientów. Pytanie tylko, jak stworzyć taki content, który jednocześnie będzie sprzedawał i zarazem będzie lekkim i przyjaznym przekazem?

Content marketing – czyli co?

Powtarzając za Content Marketing Institute, „content marketing to strategia oparta na tworzeniu i dystrybucji wartościowych i spójnych treści, które pozwolą pozyskać i utrzymać odpowiednio zdefiniowaną grupę docelową. Strategia ta ma ostatecznie zaowocować wymiernymi korzyściami dla organizacji, która ją stosuje”. Podsumowując, content marketing jest tworzeniem treści wartościowych i ważnych – nie dla nas, ale dla klienta.

Content Marketing

Wartościowa, czyli jaka?

Słyszeliście kiedyś powiedzenie, kto pyta, nie błądzi? Przy tworzeniu contentu, pytania to klucz do sukcesu. Zadawajcie je, najlepiej bezpośrednio osobom, które mogą być zainteresowane waszym produktem lub usługą. Poprzez pytania będziecie w stanie zrobić pierwszy krok w strategii content marketingu – stworzycie profil klienta (buyer persona). Dzięki temu poznacie ich potrzeby, oczekiwania, obawy oraz poznacie, jak przebiega proces decyzyjny i kto bierze w nim faktycznie udział. To wiedza na wagę złota, a wy macie ją na wyciągnięcie ręki.

Strategia, czas start!

Buyer persona pozwoli wam na stworzenie efektywnej strategii content marketingu. Strategii, której pominąć nie możecie. To właśnie jej brak jest powodem największych trudności i błędów w komunikacji z klientami. Planowanie z wyprzedzeniem oraz wszystkie kolejne kroki prowadzące do wdrożenia strategii w życie, takie jak akceptacja projektu, publikacja, promocja aż po analizę wyników jest niezwykle ważna do oceny czasochłonności i złożoności planu. Szczegółowe rozpisanie kroków, pozwala także uniknąć wielu (aczkolwiek nie wszystkich) problemów.

Opłacalna rewolucja

Strategie content marketingu są jeszcze odrobinę traktowane po macoszemu. Niby mamy świadomość, że jest to istotne, ale zawsze są „ważniejsze” sprawy w działalności firmy i działamy w myśl zasady „jakoś to będzie”. Fakty są jednak takie i można powiedzieć, że mówią one same za siebie – content marketing zwiększa sprzedaż, optymalizuje koszty i zwiększa jakość pozyskiwanych klientów oraz ich lojalność.

Nie od dziś wiadomo, że Google lubi treści unikatowe i jakościowe. Dlatego, aby zawalczyć o jak najwyższą pozycję w wyszukiwaniach istotny jest content. To on pozwoli zbliżyć się do waszych potencjalnych klientów. Mieć ich na wyciągnięcie ręki. Oczywiście nic w świecie nie jest za darmo i wartościowe treści także mają swoją cenę. Jednak z dobrą strategią i odpowiednio dobranymi narzędziami zmniejszycie koszt dotarcia do wymarzonych klientów. Wartościowa treść ma jeszcze jeden duży atut – pozytywnie wpływa na SEO, co przekłada się na możliwość oszczędności w wydatkach choćby na AdWords. Ciekawe treści przyciągają lojalnych klientów. Dzięki nim budujecie zaufanie, kreujecie się na ekspertów w swoich dziedzinach, stajecie się wiarygodni.

Content na już

Content marketing istnieje w świadomości przedsiębiorców nie od dziś. Nie we wszystkich tylko, wychodzi on poza sferę samej świadomości i do realizacji, ba! – planu, jest daleka droga. Jednak komunikacja oparta na wartościowych, inteligentnych, atrakcyjnych treściach jest niezbędnym elementem każdej firmy.

Masz dodatkowe pytania do tekstu?

Skontaktuj się z nami w ramach darmowej konsultacji! Nasi eksperci udzielą Ci fachowych porad z zakresu marketingu internetowego

Nie spamujemy! Sprawdź naszą politykę prywatności